Sosyal Medya Uzmanlarına İlaç Olacak 3 Uygulama

Sosyal Medya Uzmanlarına İlaç Olacak 3 Uygulama

Hepimizin bildiği gibi sosyal medya insanların hayatlarında gittikçe büyük yer kaplamasının yanı sıra, artık iş hayatında da, özellikle de reklam ve pazarlama alanlarında etkisini fazlaca hissettiren bir öge haline geldi. Bu bağlamda da, “Sosyal medya uzmanı” diye son zamanlarda popülerliği hızla artan yeni bir meslek kolu ortaya çıktı. Sosyal medyanın günden güne güç kazandığı günümüzde, sosyal medya uzmanlarının da işi gün geçtikçe ağırlaşıyor. Bu yazımızda Facebook, Twitter, Instagram başta olmak üzere bilumum sosyal medya ağlarıyla uğraşanlar için büyük kolaylıklar sağlayan üç uygulamadan bahsedeceğiz.

Canva: Çünkü İçerik Her şeydir!

Bilgi toplumunda yaşamanın eksilerinden biri de aynı zamanda bilgi kirliliğine maruz kalmaktır. Bu yüzden iyi ve kaliteli içerikler üretmek sosyal medya uzmanı için hayati önem taşımaktadır. Ve tabii ki görsellik de çok önemli. Bu noktada, içerik üretimi aşamasında kullanabileceğiniz belki de en kolay uygulama olan Canva, size sunduğu şablonlar, özel efektler, kimi ücretli kimi ücretsiz görseller ve özel fontlarla sizin en büyük yardımcınız olacak. Hazırladığınız profesyonel içeriğe övgüler yağarken aslında içeriğinizi sürükle-bırak tekniğiyle ve Canva’nın size sunduğu kolay kullanım ara yüzü sayesinde hazırladığınızı bir siz, bir de Canva biliyor olacak.

Zamana bırakmayın, zamanlayın: Social Jukebox

Zaman yönetimi, her alanda olduğu gibi sosyal medyada da büyük önem taşıyor. Her ne kadar dışarıdan öyle görünmese de oldukça civcivli bir iş olan sosyal medya yönetimi, zaman yönetimi sayesinde daha keyifli ve daha doğurgan bir iş halini alacaktır. Social Jukebox size sosyal medya üzerindekii birçok platformda içeriklerinizi takvimleyip otomatikleştirme imkanı sağlıyor. Böylece zamanınızı her gün birer birer içerik girerek kaybetmek yerine daha kreatif içerikler üretmek için kullanma imkanınız oluyor.

Üretmek yetmez, takip de önemli: Mention

Ürettiğiniz her içeriğin sizin çocuğunuz gibi olduğunu biliyoruz. Çocuğunuzun durumunu nasıl takip ediyorsanız içeriğinizi de takip etmeli ve ölçmelisiniz, yoksa emeklerinize yazık olacaktır. Sosyal medya ne kadar “sanal” da olsa, yine de onu ölçmek mümkün. Nasıl mı? Mention adlı uygulama sayesinde içeriğinizi, markanızı, kısacası işinizle ilgili her şeyi takip edebilir, raporlama ve ölçüm yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir