Sosyal Medyaya Hakim Olmanın Püf Noktaları

Sosyal Medyaya Hakim Olmanın Püf Noktaları

Sosyal medya, son zamanlarda kişilerin özel hayatlarının yanı sıra kurumsal alanda da hayati bir önem taşımaya başlamıştır. Kurumsal kimliğin oluşturulması ve kurumsal itibarın devam ettirilmesinde sosyal medyanın etkisi yadsınamaz boyutlara ulaşmıştır. Markanızın tanıtım, iletişim ve pazarlama alanlarındaki en büyük yardımcılarından biri olan sosyal medyada başarılı olmanın yollarını aşağıda maddeler halinde açıkladık.

Kurumsal sosyal medyada başarılı olmanın yolları

1)Sosyal medyada fethetmedik köşe kalmasın.

Kurumsal sosyal medya sadece Facebook ve Twitter’dan ibaret değil. Youtube, Instagram,Tumblr ve hatta bazı blog siteleri de insanların sıkça ziyaret edip bilgi aldıkları ve etkileşime girdikleri mecralar. Bu mecralarda da kurumsal sosyal medya hesapları açmanız sizi hedef kitlenize bir adım daha yaklaştıracaktır. Tabii ki bir sosyal medya uzmanı ile ortak çalışarak bu hesapları uzman bir ele teslim etmeyi unutmayın.

2)Kurumsal sosyal medya sayfanızı sık sık güncellemeyi unutmayın.

Kurumunuz hakkındaki gelişmeleri, haberleri, anketleri güncel olarak yayınlamanız sayfanızın newsfeed’de daha sık görülmesini ve daha fazla ilgi görmenizi sağlayacaktır. İçeriklerinizin kaliteli olması ve bir link ve görsel yardımıyla zenginleştirilmiş olması sizi bir adım öteye götürecektir.

3) Sosyal medya reklamlarından faydalanın.

Sosyal medya reklamlarından faydalanmak kurumunuzun daha fazla kişiye daha cüzi maliyetlerle ulaşmasını sağlar. Üye sayınızı arttırmak amacıyla kişiler tarafından açılmış bir sürü üyesi olan Facebook sayfalarını satın almaktan kaçının. Robotlar bu durumu algılayıp kurumunuzun itibarının düşmesine sebep olacaktır.

4) Sosyal medya üzerinden takipçilerinize küçük hediyeler verin.

“Bu sorunun cevabını bilen 2 şanslı takipçimize 5’li makyaj fırçası hediye ediyoruz.”  şeklinde paylaşımlarda bulunmak, çekilişler yapıp küçük hediyeler vermek takipçilerinizde heyecan uyandıracak, sayfanızı daha interaktif  hale getirecek ve takipçilerinizin sizi daha büyük ilgiyle takip etmelerini sağlayacaktır.

5) Sosyal medya hesaplarınızı internet sitenizde paylaşın.

Kurumunuzun internet sitesinde sosyal medya hesaplarınızın bağlantılarını paylaşmak hem resmi kurumsal sosyal medya hesaplarınızın hangisi olduğunun anlaşılmasını sağlar, hem de siteyi ziyaret edenlere sizi sosyal medya üzerinden de takip edebilmeleri için bir olanak sağlamış olursunuz. Bu da sizi hedef kitlenizle yakınlaşmanıza ve marka itibarınızın artmasına yardımcı olur.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir