Ünlülerin Sosyal Medya Kazançları

Ünlülerin Sosyal Medya Kazançları

Son yıllar içerisinde sosyal medya hesapları üzerinde en çok tercih edilen İnstagram yerli yabancı birçok ünlü isim için adeta yeni bir kazanç kapısı oldu. Her geçen gün takipçi sayılarının bir hayli artış göstermekte olduğu ünlüler sosyal medya hesapları üzerinde yaptıkları reklamlar sayesinde dudakları uçuklatan cinsten ücretler almaya da başladı.

Bu kazanç kapılarından en çok kazanç sağlayan isim ise Beyonce oldu. Bir kıyafet beğenisinden mekan paylaşımlarına kadar her şey için binlerce dolar talep eden dünyaca isimlerden bir tanesi oldu.
Yapılan gazete haberlerine göre Instagram üzerinde 99 milyondan da fazla beğenisi var. Bu takipçi sayıları ile dikkatleri çekerek ünlü şarkıcı yapacak olduğu her ürünün reklamı için bir milyon dolar talep etmesi de herkesi hayrete düşüren fiyat oldu.

Böylesine ünlü isimlerden bir tanesi ise daha çok genç kesimlerin hayranlık ile izlediği ve şarkılarını dinlemeye devam ettiği Selena Gomez oldu. Selena ise yapacak olduğu ürünlerin reklamı için 650 bin dolar istiyor. Ortalama olarak 116 milyon takipçi sayısı olması sayesinde kendine şarkılarından da ziyade yeni bir kazanç kapısı haline getirmeyi başaran ünlü isimlerden bir tanesi olmayı başardı.

Sosyal medya hesapları içerisinde ünlü olan isimlerden bir tanesi de Gigi Hadid oldu. Bunun yanı sıra oldukça çok reklam veren isimlerden Cara Delevingne ve Kendall Jenner de dikkatleri çeken isimlerden olmaktadır. Bu üç isim de sürekli ürün tanıtımları yaparak tanıttıkları modeller için de reklam veren şirketlerden ortalama olarak 350 bin dolar istiyor. Bu sayede birçok sosyal medya ürün tanıtımı yapan isimler kendilerinden ziyade bu yollar ile iyi bir kazanç kapısı elde etmeyi başardı.

İstenilen ücretler ile bir hayli kazanç kapısı elde eden ünlüler adeta istedikleri fiyatlar karşısında sevenlerinin dudaklarını uçuklattı. Bu kadar çok takipçi sayılarının olması ve her kesimden bireylerin takip ederek onlar ile vakit geçirmesi bu konuda fiyatların artması üzerinde etkili oldu. Artık yerli ya da yabancı fark etmeden adeta herkesin kazanç kapısı haline geldi.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir